Law 4 Growth | www.law4growth.org

GEORGE FRIEDMAN GOŚCIEM FORUM PRAWO DLA ROZWOJU!

Założyciel Straftor, prywatnej agencji wywiadu – George Friedman, będzie gościem specjalnym III edycji Forum Prawo dla Rozwoju.

George Friedman to amerykański politolog, zajmujący się geopolityką i współczesną doktryną wojenną. Był doradcą ds. bezpieczeństwa dla amerykańskich dowódców wojskowych. Jest autorem wielu książek. W Polsce wydane zostały publikacje: „Następne 100 lat: prognoza na XXI wiek”, „Następna dekada: gdzie byliśmy i dokąd zmierzamy”, „Polska jest w zwrotnym punkcie historii”.

George Friedman przyjedzie do Polski na specjalne zaproszenie uczestników Forum Prawo dla Rozwoju. W Krakowie będzie okazja, by wysłuchać jego wystąpienia. Kolejnym gościem październikowego kongresu, który oficjalnie potwierdził swoją obecność będzie premier Beata Szydło. Spotkanie z uczestnikami Forum przewidziane jest na sobotę, 6 października. Premier Beata Szydło to kolejny przedstawiciel rządu, który wyraził chęć uczestniczenia w III edycji Forum. Wcześniej informowaliśmy o tym, że swoją obecność potwierdzili także m. in. Minister Sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro i Marszałek Sejmu RP, Marek Kuchciński.

Forum Prawo dla Rozwoju to ważne międzynarodowe wydarzenie. Wnioski wypracowane po rozmowach z zagranicznymi gośćmi i specjalistami z zakresu gospodarki, ekonomii i biznesu posłużą do stworzenia postulatów, jakie będą wspierać rozwój gospodarczy regionu i przeciwdziałać przestępczości. Państwo kontra układ, szybki e-KRS, drony i kryptowaluty oraz wyzwania Big Data i mroczne strony internetu – to tylko kilka z tematów najbliższego Forum Prawo dla Rozwoju w Krakowie. Dwudniowe Forum rozpocznie się 5 października.

Po raz trzeci eksperci z dziedzin prawa, gospodarki, ekonomii i biznesu oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych spotkają się, żeby rozmawiać o zmianach w polskim prawie. Zmianach, które mają między innymi wpłynąć na rozwój gospodarczy Polski i ułatwić współpracę z zagranicznymi partnerami biznesowymi.