Minister Zbigniew Ziobro potwierdził udział w Forum Prawo dla Rozwoju

Minister Zbigniew Ziobro potwierdził udział w Forum Prawo dla Rozwoju

To już pewne – Zbigniew Ziobro weźmie udział w sesji plenarnej „Skuteczne prawo dla rozwoju”. W swoim wystąpieniu minister odniesie się do  najbardziej newralgicznych problemów z jakimi mierzy się polski system prawny.

Podczas sesji plenarnej „Skuteczne prawo dla rozwoju” minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poruszy ważne dla rozwoju Polski tematy, a także omówi obszary ustawodawstwa, które zostały wprowadzone w ostatnim czasie: zmiany w prawie karnym, walka z przestępczością gospodarczą, dbałość o obywatela w systemie sprawiedliwości.

Aby wziąć udział w sesji plenarnej z udziałem Ministra Zbigniewa Ziobro oraz w Forum Prawo dla Rozwoju #Law4Growth konieczna jest rejestracja na stronie www.law4growth.org

Zbigniew Ziobro jest prawnikiem. prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim, ukończył aplikację prokuratorską w Prokuraturze Okręgowej w Katowicach.

W 2000 r. został powołany przez Ministra Sprawiedliwości, Lecha Kaczyńskiego, na stanowisko sekretarza zespołu ds. nowelizacji kodyfikacji prawa karnego, następnie podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości (2001 r.). W latach 2005-2007 Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny. W roku 2006 otrzymał tytuł Człowieka Roku tygodnika „Wprost”.

Poseł na Sejm IV, V i VI kadencji (w latach 2003-2004 członek komisji śledczej ds. tzw. „afery Rywina”), następnie poseł do Parlamentu Europejskiego (2009-2014), gdzie zasiadał w Komisji Prawnej. W 2015 r. ponownie uzyskał mandat posła na Sejm RP. Założyciel i prezes partii Solidarna Polska.

Aby wziąć udział w sesji plenarnej należy zarejestrować się do udziału w Forum poprzez link – link